دانلود رایگان با لینک مستقیم و ترافیک نیم بها
ویدیو معرفی این پلاگین

آخرین به روز رسانی این پست:  19 آبان 1401

شرکت سازنده:  Aerosoft
نسخه:  3.1.10
اصلی/کرکی:  اصلی (آخرین نسخه)
مناسب نسخه:  X-Plane 11
​​​​​​​حجم فایل:  258 مگابایت

SAM 3

معرفی :
پلاگین SAM از چندین افزونه مختلف تشکیل شده و هرکدام از بهترین افزونه های موجود برای ایکس پلین هستند. زمانی که برای اولین بار پلاگین را اجرا میکنید، هیچ یک از افزونه ها برای شما فعال نیستند و هرکدام را باید جداگانه دانلود کنید یا برخی را خریداری کنید که در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

افزونه های رایگان:

 • اولین افزونه، بیس اصلی این پلاگین بوده که به صورت دیفالت نصب شده است و فقط امکان وجود آپدیت هستش. با این افزونه میتوان کل برنامه را کنترل کرد یا جتوی های متحرک را کنترل کرد یا از یک سری ابزار ها استفاده کرد.
 • مورد بعدی Global Trees است که درخت های دیفالت شبیه ساز را با درخت های طبیعی تری جاییگزین میکند.
 • مورد بعدی افزونه Seasons یا همان فصل ها است. شبیه ساز X-Plane 11 در حالت عادی توانایی شبیه سازی فطل ها را نداشته و همیشه در فصل بهار ثابت است. اما با این افزونه میتوانید هر فصلی را که بخواهید بر روی شبیه ساز فعال کنید که نمونه هر فصل در عکس ها موجود است (توجه کنید که این فصل ها فقط به صورت تغییر در بافت زمین و درخت ها اتفاق افتاده و آب و هوا را نمیتواند شبیه سازی کند)
 • آخرین مورد رایگان هم که Developer Pack نام دارد، شامل یک سری فایل های مختلف برای ساخت سینری ها است که پیشنهاد میشود حتما نصب کنید ال درصورت وجود یک سینری با فایل های استفاده شده از SAM ، سینری به راحتی اجرا شود.


افزونه های پولی:

 • ​​​​​​​Wolrd Jetways یک افزونه بسیار جالب و معروف برای ایکس پلین 11 است. جتوی های این شبیه ساز در حالت دیفالت و در فرودگاه های دیفالتی که دارای جتوی هستند، متحرک نبوده و ثابت است. اما با استفاده از این افزونه، تمامی جتوی های دیفالت، متحرک شده و قابلیت استفاده را دارند.
 • Follow Me که یک ماشین فالو می را به شبیه ساز اضافه کرده و به شما در پیدا کردن مسیر رانوی تا گیت، کمک میکند.
 • ​​​​​​​Airport Vehicles در اصل یک لایبرری از آبجکت های فرودگاه بوده که با جاییگزین کردن آنها با آبجکت های دیفالت شبیه ساز، کیفیت آبجکت های داخل فرودگاه ها را افزایش داده و آن ها را طبیعی تر میکند.

آموزش نصب :
فایل را از حالت فشرده خارج کرده و پوشه موجود را در مسیر X-Plane 11\Resources\plugins کپی کنید.

اطلاعیه

 • سلام و درود خدمت بزرگواران،
  اعتبار هاست دانلود پرشین ایکس پلین به اتمام رسیده و دیگر فایل ها قابل دانلود نیستند.

  همچنین سایت پرشین ایکس پلین تا تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ در دسترس بوده و پس از آن برای همیشه از دسترس خارج میشود (به دلیل مشغله کاری زیاد و به دور از دنیای شبیه ساز)

  اما با توجه به درخواست شما عزیزان، ویدیو های یوتیوب و آپارات پرشین ایکس پلین حذف نخواهد شد.
متوجه شدم